Konference: Jarní skupinové dny

15. 01. 2018 / Romana Mazalová / Rubrika: Aktuální oznámení studentům / Přečteno 842x

Vážení a milí kolegové,

 

rádi bychom Vás upozornili na 3. konferenci, věnovanou skupinové psychoterapii – Jarní skupinové dny, kterou pořádá ve dnech 25. – 27. 5. 2018 v Praze skupinová sekce České společnosti pro psychoanalytickou psychoterapii. Na tuto akci, s letošním tématem SKUPINA A BEZPEČÍ? Jak bezpečí ve skupině vzniká, jak se proměňuje a co ho ohrožuje, Vás srdečně zveme.

 

Konference je určena především odborníkům z pomáhajících profesí, kteří se zajímají o práci se skupinami. Velká část psychoterapeutů v našich zemích prošla sebezkušenostními výcviky, které ale byly často spíše než na skupinovou dynamiku a skupinové procesy zaměřeny na individuální práci s jednotlivými členy skupiny. V průběhu konference bychom rádi teoreticky i zážitkově přiblížili způsob přemýšlení o skupinových dějích a práci se skupinou jako celkem. Konference si zároveň klade za cíl umožnit diskuzi, sdílení způsobů práce a vzájemné obohacování mezi českými a slovenskými odborníky z různých psychoterapeutických a teoretických směrů.

 

Během tří jarních dnů se můžeme těšit na přednášku brněnského psychoterapeuta a psychiatra MUDr. Petra Klimpla, CSc. s pracovním názvem Bezpečné skupiny v nebezpečném světě. V panelu budou k tématu bezpečí ve skupinách diskutovat zkušení skupinoví terapeuti PhDr. Václav Buriánek, doc. PhDr. Jiří Kocourek, PhD., PhDr. Gabriela Langošová a MUDr. Petr Zahradník. Dále jsou na programu supervizní skupiny, malé sebezkušenostní skupiny a velké skupiny.

 

Článek o psychoanalytickém konceptu velké skupiny a o tom, co lze ve velké skupině zažít a očekávat bude brzy k dispozici na níže uvedených webových adresách. Uvítáme vaši účast, případně předání zprávy dalším kolegům, které by akce mohla zajímat.

 

Využijte možnosti registrace za snížený poplatek do 28. února 2018.

Plakát k akci

http://cspap.cz/cause/jarni-skupinove-dny/

https://www.facebook.com/zazitskupinu/

 

Za organizační výbor,

Mgr. Denisa Schücková a Mgr. Daniela Saifrtová

Sdílet článek na facebooku

Sociální sítě
[qrcode alt="Skenovat QR kód" size=330 class="" credit=FALSE shadow=true]

QR kód aktuální stránky:
old.psych.upol.cz/aktualni-oznameni-studentum/konference-jarni-skupinove-dny/

Vaše zpráva *

jméno a příjmení *

Ochrana proti spamu *
captcha

e-mail *

Napsat vedoucímu katedry »