Výzkum – zahraniční mobilita

25. 01. 2017 / Klára Seitlová / Rubrika: Aktuální oznámení studentům / Přečteno 1 229x

Výzkum mobilita FF UP

Vážené studentky a studenti,

vedení FF UP se snaží zlepšovat podporu a rozsah zahraničních mobilit, a proto se rozhodlo pro aktuální průzkum. Vaše odpovědi a podněty v tomto dotazníku pro nás budou ve zlepšování cenným materiálem.

Výzkum zahraniční mobility se v návaznosti na výzkumné téma teorie Attachmentu zabývá vzájemnými souvislostmi mezi několika psychologickými konstrukty, a to motivací studentů k zahraničním studijním pobytům, copingovými strategiemi a v neposlední řadě teorií vztahové vazby. Tato studie si klade za cíl popsat vztahovou vazbu u studentů FF UP: a) kteří se v roce 2015 zúčastnili zahraničního studijního pobytu, b) kteří se během svého dosavadního studia na FF UP nezúčastnili žádného zahraničního studijního pobytu. Dalším úkolem je popsat jejich copingové strategie a úvest je do souvislostí se vztahovými vzorci. Studie dále umožní na základě kvalitativní analýzy prozkoumat motivační a demotivační faktory z pohledu studentů FF UP vůči zahraničním studijním pobytům. Po psychometrickém a kvalitativním zpracování dat budou vytvořena doporučení pro FF UP ohledně získávání studentů pro zahraniční mobilitu a zlepšení jednotlivých kroků od přihlášení po samotný návrat.

Odkaz na dotazník – studenti, kteří ještě nebyli na zahraničním studijním pobytu: https://www.survio.com/survey/d/ffmobilita.

Odkaz na dotazník – studenti, kteří již absolvovali zahraniční studijní pobyt: https://www.survio.com/survey/d/ffvyjezdy.

Za výzkumný tým děkují,

PhDr. Klára Seitlová, Ph.D. (klara.seitlova@upol.cz) a Bc. Barbora Kasalová (barbora.kasalova01@upol.cz).

Sdílet článek na facebooku

Sociální sítě
[qrcode alt="Skenovat QR kód" size=330 class="" credit=FALSE shadow=true]

QR kód aktuální stránky:
old.psych.upol.cz/aktualni-oznameni-studentum/vyzkum-zahranicni-mobilita/

Vaše zpráva *

jméno a příjmení *

Ochrana proti spamu *
captcha

e-mail *

Napsat vedoucímu katedry »