Chatujte s Katedrou psychologie!

25. 11. 2016 / Den otevřených dveří 2015 / Rubrika: Blog / Přečteno 3 321x

Chatujte s Katedrou psychologie!

Nemůžete se zúčastnit Dne otevřených dveří na Katedře psychologie a osobně si popovídat se zástupci katedry a studenty a dozvědět se o studiu u nás?

Napište nám, co vás zajímá na náš blog! Během průběhu DOD (25. listopadu od 9 do 14 hodin) vám budeme k dispozici a budeme odpovídat na vaše zvídavé dotazy i online 🙂

Startujeme v pátek v 9 hodin!

Na Vaše dotazy odpovídají PhDr. Šárka Mošťková, PhDr. Romana Mazalová, Mgr. Lucie Vavrysová a Mgr. Tomáš Dominik.

13 komentářů k “Chatujte s Katedrou psychologie!”

1. Věra napsal:

Dobrý den, jakou literaturu, mimo doporučená, například beletrii doporučujete k přijímačkám přečíst? Děkuji.

2. Den otevřených dveří 2015 napsal:

Dobrý den,
    co se týká beletrie, není nikde jednoznačně dáno, které knihy je dobré přečíst. Vyberte si ty knihy, kde je nějak obsažena psychologická problematika, která Vás zajímá (děti, dospělí s psychickými poruchami, vztahy v rodině, mezilidské vztahy apod.). Ideální jsou také knihy, které Vás v životě nějak ovlivnily nebo motivovaly právě ke studiu psychologie. Kromě seznamu přečtené literatury je možné dodat i seznam zhlédnutých filmů s psychologickou tematikou, které Vás výrazněji zaujaly.

3. Oldřich Klesnil napsal:

Dobrý večer, prosím pěkně, jaké obory v kombinované formě nabízí katedra Psychologie???? Děkuji za odpověď. Jsem ex studentem Univerzity v Oviedu ve Španělsku a také bývalým studentem Filozofické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě, oboru Španělština ve sféře podnikání. Předměty ze zahraničí mi nebyly uznány, proto jsem studium v Ostravě ukončil a měl bych zájem začít něco nového v Olomouci.

4. Den otevřených dveří 2015 napsal:

Dobrý den, pane Klesnile,

výčet studijních oborů, které nabízíme najdete na stránkách Filozofické fakulty v Katalogu oborů – odkaz zde: http://www.ff.upol.cz/skupiny/zajemcum-o-studium/bakalarske-a-magisterske-studium/studijni-obory/.

Přejeme hodně štěstí u přijímacích zkoušek!

5. Gabriela napsal:

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, je možné písať SPF test aj v slovenskom jazyku?

Ďakujem. Pekný deň

6. Andrea napsal:

Dobrý den, jakou doporučenou literaturu včetně naučných knížek je potřeba k přijímačkám přečíst? Děkuji. Andrea

7. Den otevřených dveří 2015 napsal:

Dobrý den Gabrielo,

SPF test má verze pouze v českém jazyce. Je možné si jej vyzkoušet doma: http://www.ff.upol.cz/menu/prijimaci-rizeni/testy-prijimaciho-rizeni/ nebo si přijít vyzkoušet napsat SPF „nanečisto“ v rámci Dne otevřených dveří v pátek 25.11.2016: http://www.ff.upol.cz/skupiny/zajemcum-o-studium/den-otevrenych-dveri/.

Příjemný den a hodně štěstí u zkoušek!

Tým Katedry psychologie

8. Den otevřených dveří 2015 napsal:

Dobrý den Andreo,

na našich webovkách v sekci o přijímacím řízení je dole seznam doporučené literatury: http://old.psych.upol.cz/uchazeci2015/prijimaci-zkousky-dod/.
    Neznamená to, že musíte přečíst všechno, spíše si vyberete knihy, které Vás zaujmou, abyste získala základní přehled o oboru a byla schopná říci něco k odborným okruhům, na které se ptáme v ústním kole přijímacích zkoušek.
    Zároveň také můžete číst a seznamu přečtené literatury zahrnout i jiné odborné publikace, populárně-naučnou literatury či dokonce beletrii s psychologickou tematikou, která Vás např. motivovala ke studiu psychologie nebo měla ve Vašem životě významnější vliv.

Pokud by Vás zajímalo více, budeme se těšit na Dni otevřených dveří tento pátek 25.11.2016.

9. Gabriela J. napsal:

Dobrý deň,
    rada by som sa Vás spýtala, či je pripravovaný Deň otvorených dverí 25.11. 2016 vhodný aj pre študentov, ktorý sa hlásia na magisterské štúdium psychológie. Konkrétne, či bude v prednáškových blokoch venovaná aj jej časť informáciám pre uchádzačov na magisterské štúdium.
    Ďakujem vopred za odpoveď.

10. Andrea napsal:

Dobrý den,

chci se zeptat, zda-li zkušební test který bude v pátek k dispozici, můžeme vyzkoušet i online.

11. Den otevřených dveří 2015 napsal:

Dobrý den Gabrielo,
    ano, na Dnech otevřených dveří hovoříme i o navazujícím Mgr. studiu. Prezentace je k dispozici na webu katedry v sekci Uchazeči.
    Další DOD bude 21. ledna 2017.
    Mějte se hezky.

12. Venda napsal:

Dobrý den. Byl stanoven další termín dnů otevřených dveří v roce 2017/2018? Poslední DOD byl v lednu 2017. Děkuji za odpověď.

13. Romana Mazalová napsal:

Krásný den Vedndulko,
    termín DOD bude 1.12.2017 a 20.1.2018, tyto informace jsou k nalezení na našem webu v Harmonogramu katedry. O průběhu těchto DOD budeme ještě podrobně informovat (vždy s blížícím se termínem) na našem webu a Facebooku.
    Mějte se moc hezky a děkujeme za dotaz.
    Katedra psychologie