Dr. Smékalová: Chtěli byste učit psychologii? 18.6.2015

19. 06. 2015 / Jan Šmahaj / Rubrika: Aktuální oznámení studentům / Přečteno 1 402x

Milé studentky a studenti 1.a 2. ročníku nav.Mgr. studia psychologie!

Ráda bych vás upozornila na možnost získat osvědčení pro pedagogickou činnost, a to prostřednictvím kurzu Učitelské způsobilosti. Tento kurz doporučuji všem studentům, kteří se zajímají o poradenskou práci ve školství (poradenský pracovník v PPP, SPC, SVP nebo školní psycholog) nebo by počítali s výukou psychologie na SŠ (byť by šlo o malý úvazek, osvědčení o UZ musí vyučující mít). Veškeré informace o studiu učitelské způsobilosti získáte na www.icv.upol.cz.

Odbornou garantkou učitelské způsobilosti je PhDr. Milena Machalová z Katedry slavistiky (kl. 3378), koordinátorkou je PhDr. Gabriela Paráčková z Institutu celoživotního vzdělávání (kl. 3473).

Píšu Vám proto, že pro získání osvědčení o Učitelské způsobilosti musí mít student zkoušku z předmětu Didaktika psychologie (DPSUZ). Tento předmět je možné si zapsat v 1. nebo 2. ročníku nav. Mgr.studia. Tento předmět není možné si zapsat jinak, než jako součást kurzu Učitelské způsobilost, tedy pouze s 0 kredity. Do kurzu UZ je možné se zapsat až do konce září. Podání přihlášky přes portál CŽV http://czv.upol.cz/czv_programs/opened_programs-0/.

V rámci kurzu Učitelské způsobilosti se vyučuje také předmět Psychologie pro učitele, který je ukončen kolokviem pro všechny studenty UZ z FF UP, ovšem kromě studentů psychologie – ti si předmět pouze zapíší a já jim ho potvrdím.

Přednášky a semináře z Didaktiky psychologie budou probíhat podle rozvrhu na naší katedře.

Pokud budete potřebovat více informací k tomuto předmětu, obracejte se na mě nebo na PhDr. Machalovou.

Těším se na Vás,

Etel Smékalová

old.psych.upol.cz/aktualni-oznameni-studentum/dr-smekalova-chteli-byste-ucit-psychologii-18-6-2015/