Třetí místo na psychologických dnech – gratulujeme

05. 05. 2017 / Romana Mazalová / Rubrika: Blog / Přečteno 1 651x

Třetí místo na psychologických dnech - gratulujeme

V dubnu se v Ostravě konaly Mezinárodní studentské psychologické dny, kterých se v doprovodu doktora Dolejše zúčastnily naše dvě studentky. Kateřina Bukačová s prací Posouzení předstírání poruchy paměti prostřednictvím paměťových testů a Marie Šmídová s prací Struktura témat denního snění a jejich vztah ke stylům osobnosti.

Obě studentky nás reprezentovaly opravdu profesionálně a právem máme být na co hrdí. Slečna Bukačová dokonce obsadila krásné třetí místo. Milé studentky, gratulujeme a děkujeme. A jak akci hodnotí přímo Kateřina s Marií?

„Mezinárodní studentské psychologické dny jsou zaměřeny na studenty, kteří nacházejí potěšení v realizaci různých výzkumných projektů. Nemusí jít zásadně o projekt, jehož výstupem je bakalářská či magisterská práce. Do soutěže se mohou přihlásit i ti, kteří převedli do praxe svůj výzkumný plán a došli k zajímavým závěrům. Já jsem měla tu čest reprezentovat naši katedru představením experimentu, který vycházel z mé bakalářské práce. Poprvé v historii této soutěže se konání zhostila Ostravská univerzita, která organizačně opravdu nezahanbila. Uvítání bylo velmi přátelské a jediné, co nás omezovalo v optimální prezentaci našeho projektu, byla vlastní nervozita. Kromě vždy podnětné zkušenosti z veřejného vystoupení jsem si odnesla poučení z řady velmi zajímavých prací, které vznikají na jiných univerzitách v Česku a na Slovensku. Za sebe musím říct, že většina příspěvků byla velmi kvalitních a obohacujících. Ale abychom nemluvili jen o této sféře, měla jsem možnost, i díky místnímu průvodci, poznat krásy Ostravy, jakkoliv se počasí neslo v duchu Chopinovských balad. První den vygradoval velmi zdařilým večírkem, který nabídl přátelskou atmosféru a poskytl i radost mému věčně hladovému žaludku. S výsledkem jsem za sebe velmi spokojena a myslím, že jsme zachovali standard a důstojnost. Finálně si odnáším pocit vděčnosti, že studuji na Katedře psychologie v Olomouci. Zejména z toho důvodu, že naši pedagogové nejsou vůči studentům lhostejní.“

Kateřina Bukačová

„I já potvrzuji, že organizace konference byla bezchybná. Slyšeli jsem mnoho zajímavých a inspirujících příspěvků. I když porotci byli při diskuzi velmi otevření a často opravdu nešetřili kritikou, celá konference se nesla v příjemném a přátelském duchu. Důraz byl kladen především na spolupráci českých a slovenských univerzit, což považuji za velmi přínosné. Ač jsem nedosáhla na umístění na nejvyšších příčkách, se svým výkonem i výsledkem jsem velmi spokojena. Byla to moje první zkušenost tohoto typu, která se v budoucnosti může hodit.“

Marie Šmídová