Informace k obhajobám a státnicím: leden 2018

01. 12. 2017 / Zuzana Vaculčíková Sedláčková / Rubrika: Aktuální oznámení studentům, Blog / Přečteno 2 376x

Informace k obhajobám a státnicím: leden 2018

Milé studentky a studenti,

níže můžete vidět několik shrnujících informací ke blížícím se obhajobám a státnicím. Obhajoby proběhnou v místnosti 3.07. Před obhajobou se setkáte všichni, kdo jsou nahlášeni na daný termín ve studentské místnosti, (321), kam vám přijdeme říct instrukce (doc. Vtípil, dr. Sedláčková). Obhajoby se zahajují cca 5 až 10 minut před osmou hodinou. Pokud je Vás na termínů více (bude jasné po uzavření systému STAG pro přihlašování na obhajoby/SZZK), tak bude ještě druhý blog obhajob se začátkem v pozdějších hodinách (začátek v XX hod, dle počtu studentů na termínu). Seznam, koho se týká čas zahájení před osmou hodinou, a koho zahájení pozdější, zde bude zveřejněn a/nebo Vám bude zaslán na email v dostatečném předstihu. V den obhajoby dostanete při zahájení časový harmonogram obhajob, jak budete chodit za sebou. K obhajobě si nepřipravujete ppt prezentaci. Obhajovat budete „z hlavy“ bez pomocí papírků či jiných poznámek. Představíte svou práci během 5-7 minut. Stručně teoretickou část a pak se zaměříte především na cíle výzkumu, výzkumný soubor, výzkumné metody a výsledky. Během představování práce nereagujete na posudky. Ty se poté budou číst a vy na ně budete reagovat (1. čtení oponentského posudku, 2. možnost reagovat na posudek, 3. čtení posudku vedoucího, 4. možnost reagovat na posudek). Dále může následovat krátká diskuze nad závěrečnou prací. Výsledek obhajoby se dozvíte ihned na místě po vaší obhajobě. Známka z obhajoby vychází jak z posudků, tak z průběhu obhajoby. Jeden výtisk práce dostanete nazpět.
Státnice-odborné zkoušky budou probíhat v jiný den než obhajoba (místnost a čas viz informace ve STAGu na termínu, kde jste se přihlásili). Z každého okruhu si losujete dvě otázky. Souběžně si můžete vytáhnout otázky k jednomu či více okruhů, dle aktuální situace. Po vylosování otázek z okruhů však již není možné opustit místnost, jestliže jste nebyli z okruhu odzkoušeni. Pro přípravu na zkoušení budete mít vždy čas na tzv. potítku. Na přípravu máte vždy minimálně 15 minut. Známky z jednotlivých okruhů Vám budou oznámeny předsedou komise na konci zkoušení v rámci vyhlášení výsledků. Výše uvedené informace jsou rovněž k nalezení v normě 3/2017, kde je vše podrobně rozepsáno. Normu naleznete na úřední desce katedry. Instrukce v normě pro průběh obhajob a SZZK 3/2017 jsou závazné a obhajoby/SZZK probíhají v souladu s touto normou.