Web a FB projektu UP a Katedry psychologie

16. 08. 2017 / Romana Mazalová / Rubrika: Aktuální oznámení studentům, Blog, Médiím / Přečteno 1 281x

Web a FB projektu UP a Katedry psychologie

Milé kolegyně, kolegové, studentky a studenti,

rádi Vám přinášíme novinku. Právě byl spuštěn nový web a FB projektu Univerzity Palackého a Katedry psychologie s názvem „Život bez auta“.

A proč projekt vznikl?

Rádi bychom přispěli k uvědomění si faktu, že auto používáme více, než bychom museli. Stáváme se pohodlnými a pokud se máme někam dopravit, často automaticky volíme automobil aniž bychom zohlednili hledisko ekologické, ekonomické či naše vlastní zdraví.

Výzkum o životě bez auta.

Součástí projektu je výzkum, kterého se můžete zúčastnit a o němž se více dozvíte na již zmiňovaném webu: www.zivotbezauta.upol.cz
Ve zkratce jde o to, že se na měsíc vzdáte využívání auta a budete reflektovat, jaké to pro vás je.

Rady, tipy, postřehy

Součástí stránek jsou také rady, tipy a doporučení, jak na to, pokud se chcete auta vzdát, či omezit jeho užívání. Přečíst si můžete také zajímavý blog, ve kterém se dozvíte postřehy lidí žijících bez aut (či s minimálním využitím).

Sdílení zážitků

A v neposlední řadě bychom rádi na FB stránkách vytvořili společný prostor, ve kterém můžeme sdílet naše postřehy a předávat si zkušenosti.

Děkujeme za Váš případný zájem,

přejeme Vám příjemné prožití léta,