Hyundai Motor Manufacturing Czech

garant katedry: PhDr. Martin Seitl, Ph.D.
prezident společnosti: Kim Jun-Ha
kontaktní osoba: Mgr. Klára Klepáčová
kontaktní adresa: Průmyslová zóna Nošovice, 739 51,  Nižní Lhoty 700
kontaktní telefon: +420 596 141 408
kontaktní email: klara.klepacova@hyundai-motor.cz
www stránky: http://www.hyundai-motor.cz

O NÁS:

• Plocha: 200 ha
  • Celková investice: 1,12 mld. EUR
  • Složení závodu: lisovna, svařovna, lakovna, montáž, převodovkárna
  • Kapacita produkce: 300.000 vozidel za rok
  • Vyráběné modely:  Hyundai i30, Hyundai i30 kombi, Hyundai i30 třidveřová, Hyundai ix20, Hyundai ix35
  • Počet zaměstnanců: 3 500
  • Průměrný věk: 30 let
  • Podíl žen: 18%
  • Česká národnost: 96% zaměstnanců

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC), která byla založena 7. 7. 2006,  sídlí na ploše o rozloze 200 hektarů v průmyslové zóně Nošovice. Celkový objem investice činí 1,12 mld. EUR.

Výstavba závodu proběhla v rekordním čase – od vztyčení prvního pilíře v dubnu 2007 k dostavbě uběhlo pouhých 18 měsíců.

Při výstavbě závodu byl od samého počátku kladen velký důraz na ohleduplnost vůči životnímu prostředí. Vzrostlé stromy v areálu nebyly vykáceny, ale přemístěny na místo, kde se o ně staral tým zahradníků, a po výstavbě byly přemístěny zpět do areálu. Zachráněno tak bylo přes 1 100 stromů.

Jedná se o první výrobní závod Hyundai v Evropě. Další tři závody má Hyundai v Koreji a Číně, po dvou v Indii a po jednom v USA, Turecku, Rusku a v Brazílii. Nošovický závod je odbornou veřejností považován za nejmodernější automobilku v Evropě.

Základní části výroby v HMMC tvoří lisovna, svařovna, lakovna, finální montážní a výroba převodovek. V HMMC v současné době pracuje téměř 3 500 zaměstnanců, z nichž 96 % jsou občané České republiky, převážně Moravskoslezského kraje.

Všechny modely, vyráběné v závodě HMMC, byly vyvinuty speciálně pro evropský trh v Technickém centru Hyundai v německém Rüsselsheimu a odpovídají vysokým požadavkům zdejších zákazníků na kvalitu, bezpečnost a atraktivní design.

Výrobní kapacita činí 300 000 aut ročně v třísměnném provozu. Výroba je dále soustředěna na převodovky, které HMMC dodává i pro sesterský závod Kia v Žilině a HMMR v Rusku.

O PRAXÍCH:

Studenti mají možnost u tohoto významného partnera Katedry psychologie absolvovat praxe zaměřené na oblast lidských zdrojů (Human Resources) a praxe se specializací v dopravní psychologii. V oblasti HR bude kladen důraz zejména na různé typy výběrových řízení včetně assessment centre. Pro specializaci v dopravní psychologii je otevřená zejména problematika testovacích řidičů. Studenti na praxi budou mít také příležitost seznámit se s procesem výroby a jeho ergonomií.

Pro praxe, stáže či exkurze ve společnosti Hyundai Motor budou studenti vybírání na základě jejich zájmu a dosažených výsledků v oboru psychologie práce či studiu obecně.

Studenti se budou na vypsaný termín/termíny praxí přihlašovat do stanoveného dne prostřednictvím formuláře. Z přihlášených studentů bude podle stanovených kritérií vybrán počet odpovídající volným místům. Vyhodnocení kritérií má v tomto případě přednost před pořadím, ve kterém se studenti přihlásí.

Stáž absolvovaná na tomto pracovišti je uznatelná jako povinná studijní praxe v  oblasti  psychologie práce a organizace.

old.psych.upol.cz/hyundai-motor-manufacturing-czech/