Konference „Anticipace při plnění kognitivních úloh“

20. 06. 2019 / Jan Švec / Rubrika: Události / Přečteno 2 814x

Rádi bychom Vás pozvali na transdisciplinární konferenci věnovanou tématice anticipace při plnění kognitivních úloh.

Faktor času a prostoru sehrává významnou úlohu v rozmanitých lidských činnostech orientovaných na dosažení cíle (např sport, učení se, výzkumná činnost atd.).
Všechny komplexní dynamické činnosti vykonávané efektivně mají jednotlivé fáze organizované buď jako souběžné, a/nebo jako následné
Anticipovat, tedy na základě exaktních parametrů předvídat vývoj procesů, je nevyhnutelnou podmínkou schopnosti tyto procesy ovlivňovat – urychlovat/zpomalovat/usměrňovat…

Na mezinárodní konferenci vystoupí odborníci z různých oblastí – lingvisti, tlumočníci, psychologové, pedagogové, etologové, architekti, odborníci na umělou inteligenci, atd. Společně se budou zamýšlet nad lidskou schopností vytvářet si mentální představu o procesech a schopnosti produktivně jich využít ve prospěch vytyčeného cíle.

Mezinárodní konference se uskuteční 20. – 22. června 2019 v Košicích, na Filosofické fakultě Univerzity Pavla Jozefa Šafárika.

Bližší informace a možnosti přihlášení naleznete ZDE.

old.psych.upol.cz/udalosti/konference-anticipace-pri-plneni-kognitivnich-uloh/