LN o výzkumu osobnostních rysů českých středoškoláků

10. 06. 2016 / Lucie Reichová / Rubrika: Médiím / Přečteno 1 478x

Již několik let se PhDr. Martin Dolejš, Ph.D., PhDr. Ondřej Skopal a jejich spolupracovníci věnují na katedře výzkumu souvislosti osobnostních rysů a rizikového chování. Výsledky, ke kterým došli jsou ohromující! Až 15% studentů ve věku 15 let uvedlo, že kradlo v obchodě. Problémy s policií přiznala 4% třináctiletých a 10% osmnáctiletých. 40% studentů ve věku 14 let odpovědělo kladně na otázku, jestli někdy zfalšovali podpis rodičů. Výzkum svými zjištěními mimo jiné poukazuje na potřebu prevence rizikového chování, které by podle výzkumného týmu mělo začít již s nástupem dětí do mateřské školy.

Přinášíme vám  níže exkluzivně kopie originálního článku a jeho obsah prostřednictvím serveru www.pressreader.com.lidovky1

lidovky2

Foto: Martin Dolejš

20160607_21191320160607_211952