Mgr. Helena Pipová

Interní doktorand

E- mail helena.pipova01@upol.cz
Telefon  +420 585 633 521
Konzultační hodiny dle domluvy (email, osobně)
Pracovna  2.23

Odborná profilace

Helena Pipová je absolventkou jednooborové psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde dále pokračuje v prezenčním studiu doktorského programu klinická psychologie.

Výzkumně se zabývá tématem závislostí, poruch příjmu potravy, body image. Ve své předchozí kvalifikační práci se věnovala tématu závislosti na jídle. Během magisterského studia strávila rok studiem na Sogang University v Soulu, Jižní Korea.

Pracovala jako školní psycholožka na základní škole Gorkého v Olomouci. V současnosti působí jako trenérka soft skills pod Českou asociací studentů psychologie a je frekventantku psychoterapeutického výcviku v Logoterapii a existenciální analýze.

• Na Katedře psychologie FF UP vyučuje předmět cvičení z psychodiagnostiky.

Publikační činnost

• Pipová, H.; Tavel, P. (2017) AT Konference. Česká verze Yale Food Addiction Scale (poster).Suchá J.; Dolejš M.; Pipová H. (2017). Tvorba psychodiagnostického nástroje pro screening a diagnostiku rizikového hraní počítačových her a videoher u českých adolescentů (poster).

Suchá J.; Dolejš M.; Pipová H. (2017). Prevalence and the results of the Czech nationwide survey and personality traits of adolescence playing computer games (poster).

Pipová, H. (2016). Souvislost spirituality a religiozity s chováním souvisejícím se zdravím v české populaci. Vedoucí práce: Mgr. Klára Maliňáková. (Diplomová práce).

Pipová, H.. (2014). Problematika patologického vztahu k jídlu se zaměřením na závislost na jídle. Vedoucí práce: PhDr. Jan Šmahaj, Ph.D. (Bakalářská práce).

Dominik, T., Dutková, K., Nevřela, M., Pipová, H., Tesařová, P. Vztah emoce znechucení a zdraví. In Sociální determinanty zdraví u sociálně a zdravotně znevýhodněných a jiných skupin populace. Olomouc: Univerzita Palackého, 2014, s. 46 – 48-84. ISBN 978-80-244-4194-8. (Kapitola v knize).

old.psych.upol.cz/o-nas/lide/mgr-helena-pipova/