PhDr. Marek Kolařík, Ph.D.

Člen katedry

E- mail marek.kolarik@upol.cz
Telefon   +420 585 633 593
Konzultační hodiny úterý, 10:00-11:00 (po předchozí domluvě skype)
Pracovna 3.26

Odborná profilace

Dr. Kolařík se zaměřuje převážně na Manželské a rodinné poradenství a terapii a práci s výcvikovými skupinami, věnuje se rovněž pedagogické a školní psychologii a adiktologii. Od roku 2008 je řádným členem Asociace manželských a rodinných poradců ČR, kde působil jako koordinátor pracovní skupiny pro tvorbu metodiky vztahového poradenství, v letech 2012-2017 byl členem prezidia této organizace. Je rovněž certifikován jako „samostatný manželský a rodinný poradce II. stupně“. Od roku 2014 je mentorem EUROPSY pro oblasti Pedagogické a školní psychologie a Poradenské psychologie. V rámci své poradenské praxe odvedl tisíce individuálních, párových či rodinných konzultací s klienty. V roce 2012 byl hlavním řešitelem projektu Tanec a pohyb jako součást psychoterapeutického procesu v prostředí psychiatrické léčebny (IGA, FF UP), v roce 2014 projektu „Sexuální přitažlivost v psychoterapii a její souvislosti“ (Excelence, FF UP). Již více než 15 let se prakticky i výzkumně rovněž věnuje práci s výcvikovými skupinami – odvedl několik tisíc výcvikových hodin. Je autorem úspěšných monografií „Interakční psychologický výcvik“ a „Interakční psychologický výcvik pro praxi“, které se staly pro mnohé vedoucí skupin inspirativní pomůckou a spoluautorem monografie „Teorie a praxe poradenské psychologie“. Bydlí v Otrokovicích.

Životopis

Přehled vyučovaných předmětů

Interakční psychologický výcvik I
Interakční psychologický výcvik II