Škoda auto, a. s. Mladá Boleslav

garant a kontaktní osoba: PhDr. Matúš Šucha, Ph.D.
kontaktní adresa: Tř. Václava Klementa 869 293 60,

Mladá Boleslav

kontaktní email: matus.sucha@upol.cz
www stránky: www.skoda-auto.cz 

O NÁS:

ŠKODA AUTO a.s. je největší český výrobce automobilů. Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi, v rámci ČR má dva další výrobní zá-vody v Kvasinách a ve Vrchlabí a jako odštěpný závod vlastní Střední odborné učiliště strojírenské. Základní jmění společnosti je udáváno ve výši 16 708 850 000 Kč, jediným vlastníkem je od roku 2007 společnost Volkswagen International Finance N.V. se sídlem v Amsterdamu (Nizozemí).

ŠKODA AUTO a.s. je nyní největší českou firmou podle tržeb (252,5 mld. Kč v roce 2011), největším českým exportérem a pátým největším českým zaměstnavatelem (téměř 25 tisíc zaměstnanců v roce 2011). Vozy Škoda jsou k dostání v Evropě, Asii, Africe, Jižní Americe a od roku 2007 se vrátily na trh v Austrálii.

ŠKODA AUTO a.s. historicky navazuje na společnost Laurin & Klement, která byla založena roku 1895 a v roce 1925 se stala součástí strojírenského gigantu Akciová společnost, dříve Škodovy závody v Plzni. Od roku 1930 nesla název Akciová společnost pro automobilový průmysl (ASAP) a spolu s mateřskou firmou se v období II. světové války stala součástí nacistického gigantu Reichswerke AG für Erzbergbau und Eisenhütten „Hermann Göring“, po válce se v rámci totální reorganizace a zestátnění průmyslu osa-mostatnila pod novým názvem Automobilové závody, národní podnik (AZNP). Po pádu centrálně řízeného hospodářství se vrátila k historickému názvu, od roku 1990 jako Automobilový koncern ŠKODA a.s. a od roku 1991, po privatizaci koncernem Volkswagen Group, jako ŠKODA, automobilová a.s.. Současný název užívá od roku 1997.

[qrcode alt="Skenovat QR kód" size=330 class="" credit=FALSE shadow=true]

QR kód aktuální stránky:
old.psych.upol.cz/skoda-auto-a-s-mlada-boleslav/

Vaše zpráva *

jméno a příjmení *

Ochrana proti spamu *
captcha

e-mail *

Napsat vedoucímu katedry »