Systém dopravní psychologie

VIENNA TEST SYSTÉM

viena

Vienna Test System má celosvětově vedoucí postavení v oblasti přístrojové psychodiagnostiky. Zahrnuje komplexní systémmetod umožňující osobnostní i kognitivní diagnostiku s využitím externích přístrojů. Systém se skládá z výkonného administračního softwaru, jednotlivých testů a volitelných speciálních vstupních zařízení, jako je reakční panel. Umožňuje testovat takové schopnosti, jakými jsou například senzomotorická koordinace, reakční doba, periferní vidění a další.

Expertní systém TRAFFIC (ETS) je souborem psychologicko-diagnostických metod, které byly vyvinuty v rámci systému přístrojové diagnostiky Vienna Test Systém a slouží speciálně pro účely dopravněpsychologické diagnostiky. Jádrem ETS jsou dvě standardizované testové baterie (STANDARD a PLUS), pom

ocí kterých se zjišťuje především způsobilost pro řízení motorového vozidla. V případě potřeby je možné doplňovat obě baterie dalšími volitelnými testy. Pro všechny metody zahrnuté v testových bateriích ETS jsou k dispozici aktuální normy rozdělené podle věku, které byly vypracovány na základě reprezentativního vzorku populace.

Více informací

GETA  PDS – 5P

Geta

Tento diagnostický systém je výsledkem práce společnosti Geta. Jeho varianta 5P je primárně určena pro měření schopnostía výkonnosti ve vztahu k řízení motorových vozidel. Obsahuje determinační test pro vyšetření senzomotorických reakcí mnohonásobnými vizuálními a akustickými podněty, vigilanční test dlouhodobé pozornosti a test pro zjištění reakčního času. Systém PDS-5P je koncipován jako mobilní terénní jednotka, která se skládá z klávesnice a pedálů. Připojit ji lze k libovolnému počítači nebo notebooku prostřednictvím USB portu. Je tak vhodná i pro výzkumné účely.

Základní řídicí programový modul umožňuje vytváření sérií testů, včetně založení osobní karty testované osoby a vložení instrukcí před každý test. Řídicí program dále zajišťuje uložení dat a vyhodnocení výsledků.

Více informací

[qrcode alt="Skenovat QR kód" size=330 class="" credit=FALSE shadow=true]

QR kód aktuální stránky:
old.psych.upol.cz/system-dopravni-psychologie/

Vaše zpráva *

jméno a příjmení *

Ochrana proti spamu *
captcha

e-mail *

Napsat vedoucímu katedry »