70 let od založení katedry a setkání absolventů

26. 09. 2016 / Lucie Reichová / Rubrika: Fotogalerie, Médiím / Přečteno 2 544x

70 let od založení katedry a setkání absolventů

Dne 9. září 2016 zažila Olomouc nezvyklý ruch. Do univerzitního města se ku příležitosti Setkání absolventů UP vrátilo mnoho bývalých studentů, což se týkalo i studentů, nyní už absolventů, Katedry psychologie. Na půdě katedry se tak v rámci oslav setkalo mnoho kapacit české psychologické scény a bývalá vedení katedry mohla spatřit současnou podobu katedry. Tu představil při oficiální prezentaci současný vedoucí katedry, PhDr. Matúš Šucha, Ph.D., na něhož svým projevem navázal předchozí vedoucí katedry doc. PhDr. Vladimír Řehan.

Návštěvníci měli možnost seznámit se s nově zařízenou laboratoří psychofyziologie a virtuální reality, místností sloužící jako iLab, a také s nejnovějšími publikacemi členů katedry. Prohlédnout si také mohli vybrané psychodiagnostické metody, kterými katedra disponuje. To vše ve víru nadšeného sdílení zážitků, vzpomínek a aktualit nad občerstvením připraveném ve dvoře katedry a později i v prostředí restaurace M3, kam se shromáždění přesunulo.

Pro mnoho účastníků toto setkání bylo nevšední událostí. Doufáme, že jste si jej užili a vychutnali si opět hezké okamžiky spojené s prostředím půvabné Olomouce.

Vedoucí katedry, Matúš Šucha, zhodnotil oslavu výročí slovy: „Setkání s kolegy, bývalými kolegy a v mnoha případech mými učiteli bylo inspirující a dojemné zároveň. Je zážitek, a zároveň závazek, vést katedru s dlouhou historii a tak významnými představiteli, kteří na naši katedře v minulosti působili nebo působí dodnes. Věřím, že také budoucnost naši katedry bude neméně významná.“

Tímto vám tedy děkujeme za vaši účast a budeme se těšit při podobné příležitosti na viděnou!

Níže si můžete prohlédnout fotografie z tohoto jedinečného setkání.

old.psych.upol.cz/verejnosti-a-mediim/70-let-od-zalozeni-katedry-a-setkani-absolventu/