Členky katedry navštívily University of Malta

13. 02. 2015 / Jan Šmahaj / Rubrika: Fotogalerie, Médiím / Přečteno 1 846x

Členky katedry navštívily University of Malta

V termínu od 26. 1. – 2. 2. 2015 doc. Sobotková, Dr. Očenášková a Mgr. Mošťková absolvovaly zahraniční odbornou stáž na University of Malta, konkrétně navštívily Faculty of Social Wellbeing a přidružené výzkumné pracoviště Centre for Resilience  and Socio-Emotional Health (CRES).

Hlavním záměrem této zahraniční cesty bylo představení Katedry psychologie FF UP, zprostředkování smlouvy ERASMUS mezi oběma fakultami a zejména navázání vzájemné výzkumné spolupráce. Důležitými body programu návštěvy univerzity byla především setkání s prof. Carmelem Cefaiem, vedoucím katedry psychologie (Department of Psychology) a ředitelem výzkumného centra CRES, a s prof. Angelou Abelou, vedoucí katedry rodinných studií (Department of Family Studies).

Hlavním výsledkem jednání s partnery z Katedry psychologie a Katedry rodinných studií byla domluva na výzkumné spolupráci na tématu „vztah a komunikace mezi matkami a dcerami“, které patří k prioritním výzkumným tématům výzkumné oblasti Vývojové psychologie a psychologie rodiny na naší katedře. Oba zmínění vedoucí kateder přislíbili pomoc při sběru dat u maltské populace. Bylo vyjednáno podepsání bilaterální smlouvy ERASMUS+ umožňující studentskou a učitelskou mobilitu, s platností od akademického roku 2015/2016. Z budoucích stáží a výměnných pobytů budou mít užitek zejména studenti a kolegové specializovaní na pozitivní psychologii, konkrétně např. wellbeing a individuální resilienci u dětí a mládeže; dále orientovaní na psychologii rodiny, vývojovou, poradenskou, klinickou a sociální psychologii. Velmi zajímavá byla také informace o možnosti zúčastnit se mezinárodních konferencí: „Psychology and the Arts“ v červnu 2015 na Maltě, v červenci pak konference organizované ENSEC (The European Network for Social and Emotional Competence) na téma „Social Emotional Learning and Culture“ v Lisabonu.

 

Sdílet článek na facebooku

Sociální sítě
[qrcode alt="Skenovat QR kód" size=330 class="" credit=FALSE shadow=true]

QR kód aktuální stránky:
old.psych.upol.cz/verejnosti-a-mediim/clenky-katedry-navstivily-university-of-malta/

Vaše zpráva *

jméno a příjmení *

Ochrana proti spamu *
captcha

e-mail *

Napsat vedoucímu katedry »