Dotisk publikace Úvod do psychologie osobnosti

05. 06. 2015 / Lucie Reichová / Rubrika: Médiím / Přečteno 1 362x

Dotisk publikace Úvod do psychologie osobnosti

Po úspěšném uvedení na pulty knihkupectví, na nichž se dlouho neohřála, připravilo nakladatelství GRADA dotisk úspěšné publikace Úvod do psychologie osobnosti, jejíž autorem je Doc. PhDr. Panajotis Cakirpaloglu Dr.Sc. Knihu ocení nejen studenti v rámci své odborné přípravy, ale také všichni ostatní zájemci o studium lidské osobnosti.

Publikace informuje o významných aspektech psychologie osobnosti od vzniku této disciplíny. K tomu je uzpůsoben rozsah publikace i její přiměřeně hluboký záběr. V úvodu je psychologie osobnosti jasně definovaná a vymezená vůči obecné psychologii. Látka je logicky členěná, počínaje kategoriálním vymezením základních pojmů a popisem různých koncepcí, pochopitelným pro studenta a širší veřejnost.

Výklad osobnosti se opírá o psychoanalytickou, rysovou, humanistickou a sociálně-kognitivní teorii na základě nejnovějších výzkumů a poznatků ze světové literatury. Významnou pomůckou je stručný slovníček pojmů na konci každé kapitoly. Publikace je určena psychologům, pedagogům, sociologům, kulturním antropologům, politologům, psychiatrům, manažerům, personalistům a dalším odborníkům. Osloví však i širší veřejnost a její přirozený zájem porozumět sobě i druhým lidem.

old.psych.upol.cz/verejnosti-a-mediim/dotisk-publikace-uvod-do-psychologie-osobnosti/