Členové katedry navštívili Universidade de Lisboa

27. 05. 2014 / Zuzana Vávrová / Rubrika: Fotogalerie, Médiím / Přečteno 2 171x

Členové katedry navštívili Universidade de Lisboa

V termínu od 4. – 10. 5. 2014 Doc. Cakirpaloglu, Mgr. Zielina a Dr. Šmahaj vycestovali do Lisabonu (Portugalsko) na místní Universidade de Lisboa, respektive na fakultu psychologie (Faculdade de Psicologia) .

Cílem této zahraniční cesty bylo představení Katedry psychologie FF UP, zprostředkování smlouvy ERASMUS mezi oběma univerzitami a konečně navázání partnerství ve výzkumu. Členové katedry se osobně setkali s ředitelem fakulty  Luís Alberto Santos Curra, který projevil o partnerství zájem. Především jej zaujaly některé projekty naší katedry (např. odstraňování strachu z pavouků prostřednictvím virtuální reality, případně zapojení do obdobných dlouhodobějších výzev jako je například HORIZON 2020).

Důležitým bodem programu bylo setkání s Isabel Barahona da Fonseca, která představila psychofyziologickou laboratoř, zařízenou z velké části firmou BIOPAC, jež poskytla zařízení také naší katedře.  Hlavním vědeckým zájmem Isabel Barahona da Fonseca je studium emocionálních systémů a procesů včetně jejich psychofyziologických korelátů. Zabývá se vlivem těchto emocionálních procesů na pozornost, vnímání a paměť. Při tomto studiu využívá EEG, ERP a Acqknowledge. Isabel Barahona da Fonseca představila výzkumné designy, na kterých by bylo možné spolupracovat. Dále se obě strany shodly na možnosti kooperace při vytváření norem psychologických testů, které je nutné po přeložení do příslušného jazyka tako kalibrovat na populaci jednotlivých států.

Sdílet článek na facebooku

Sociální sítě
[qrcode alt="Skenovat QR kód" size=330 class="" credit=FALSE shadow=true]

QR kód aktuální stránky:
old.psych.upol.cz/verejnosti-a-mediim/navsteva-universidade-de-lisboa/

Vaše zpráva *

jméno a příjmení *

Ochrana proti spamu *
captcha

e-mail *

Napsat vedoucímu katedry »