Vydání diagnostických metod

27. 07. 2016 / Lucie Reichová / Rubrika: Médiím / Přečteno 1 375x

Vydání diagnostických metod

V posledních letech se výzkumným týmům na naší katedře podařilo mezi ostatními výstupy publikovat i diagnostické metody, které jsou nyní s širokými populačními normami k dispozici i dalším psychologům a výzkumníkům. Jedním takovým případem je i Škála impulzivity Dolejše a Skopala (SIDS), která je od června dostupná ve Vydavatelství Univerzity Palackého.

Škála impulzivity Dolejše a Skopala (SIDS) je nástrojem, který poskytuje možnost v krátkém čase získat informaci o tom, jak impulzivní je daný adolescent. SIDS je screeningovým nástrojem využitelným jak v testové části klinického vyšetření (psychologové) či v edukačním procesu (školní psychologové), tak v poradenství (psychologové, speciální pedagogové). Impulzivita je úzce spojena s rizikovými formami chování, které lze u adolescentů pozorovat (užívání tabáku, alkoholu, delikvence a další), a je určitým prediktorem tohoto chování. Více informací viz Psychodiagnostické nástroje.

Zakoupit metodu můžete na http://www.evup.upol.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=00102200749&category_id=7&manufacturer_id=428&option=com_virtuemart&Itemid=121

Sdílet článek na facebooku

Sociální sítě
[qrcode alt="Skenovat QR kód" size=330 class="" credit=FALSE shadow=true]

QR kód aktuální stránky:
old.psych.upol.cz/verejnosti-a-mediim/vydani-diagnostickych-metod/

Vaše zpráva *

jméno a příjmení *

Ochrana proti spamu *
captcha

e-mail *

Napsat vedoucímu katedry »