Mgr. Tomáš Dominik

Interní doktorand

E- mail tomas.dominik01@upol.cz
Telefon  +420 585 633 521
Konzultační hodiny  po domluvě přes e-mail
Pracovna  3.07

Odborná profilace

Tomáš Dominik se výzkumně zabývá otázkou vůle z pohledu kognitivní psychologie, psychofyziologie a neurověd. Ve svých předchozích kvalifikačních pracích se věnoval otázce svobodné vůle a Libetovu experimentu. V současné době směřuje své výzkumné aktivity k aplikaci designu Libetova experimentu v psychologické diagnostice. Kromě toho se věnuje aplikovanému výzkumu s využitím psychofyziologie, např. v oblasti studia únavy řidičů v rámci grantu TAČR.

• Obecná psychofyziologie
  • Speciální otázky psychofyziologie
  • General psychophysiology (výuka v angličtině)

Publikační činnost

• Dominik, T., Zielina, M., Šmahaj, J., Procházka, R., Sedláčková, Z., & Dostál, D. (2016). Libetova svobodná vůle po 33 letech. In E. Maierová et al. (Eds.), PhD existence 2016. Česko-slovenská psychologická konference (nejen) pro doktorandy a o doktorandech. Sborník odborných příspěvků. Olomouc: VUP.
  • Dominik, T., Dostál, D., Zielina, M., Šmahaj, J., Sedláčková, Z., & Procházka, R. (2017). Libet’s Experiment: Questioning the Validity of Measuring the Urge to Move. Consciouness and Cognition, 49, 255-263.
  • Dominik, T., & Procházka, R. (2017). Libetův experiment v klinickém kontextu. In E. Maierová et al. (Eds.), PhD existence 2017. Česko-slovenská psychologická konference (nejen) pro doktorandy a o doktorandech. Sborník odborných příspěvků. Olomouc: VUP.
  • Dominik, T., Dostál, D., Zielina, M., Šmahaj, J., Sedláčková, Z., & Procházka, R. (2018). Libet’s Experiment: A Complex Replication. Consciousness and Cognition, 65, 1-26. doi:10.1016/j.concog.2018.07.004
  • Dominik, T., Dostál, D., Zielina, M., Šmahaj, J., Sedláčková, Z., & Procházka, R. (2018). EEG Data and Introspective Reports from the Libet’s Experiment Replication. Data in Brief, 20, 2040-2044. doi:10.1016/j.concog.2018.07.004
  • Šucha, M., Dostál, D., & Dominik, T. (in press). Dotazník DBQ u českých řidičů. Československá psychologie.

Aktivní účast na konferencích

• PHD EXISTENCE VII, Olomouc, Česká republika, leden 2017 (ústní prezentace, příspěvek do sborníku)
  • PHD EXISTENCE VI, Olomouc, Česká republika, únor 2016 (posterová prezentace, příspěvek do sborníku)
  • PSYCHOLOGICKÁ DIAGNOSTIKA BRNO, Brno, Česká republika, říjen 2015 (posterová a ústní prezentace)