Co udělat před přijímacím řízením

Jsme rádi, pokud Vás nabídka našeho Ph.D. studia zaujala a uvažujete nad ní. Pokusíme se Vám vaši cestu zjednodušit a poskytnout několik rad, které by se Vám mohly hodit.

• Nejprve si vyberte téma, kterému byste se v rámci svého studia chtěli věnovat. Můžete přijít s vlastním nápadem, ale také existuje možnost vybrat si z témat nabízených členy naší katedry (seznam aktuálně nabízených témat).

• V rámci studia a vašeho disertačního záměru můžete využít vybavení naší katedry a psychologické laboratoře. Jsou to například:

– Exprimentální auto se zaměřením na výzkum v oblasti autonomního řízení, asistenčních systémů a bezpečnosti městského provozu

– Eyetracker: brýle, které umožňují sledovat pohyby a fixace očí, čili kam se díváme, jak dlouho a v jaké posloupnosti. Časté využití nachází v marketingovém výzkumu nebo dopravním výzkumu.

– Head mounted display: brýle pro virtuální realitu s podporou snímání pohybu těla a pro umocnění efektu plné přítomnosti. Opora o prostorový zvuk a interaktivní ovladače s taktilní zpětnou vazbou. Využívá se pro experimentální situace a expoziční terapii.

– Vybavení pro psychofyziologická měření (BIOPAC). Dokáže v reálném čase snímat  16 fyziologických signálů. Umožňuje sledovat tělesné procesy v různých psychických stavech. Sledujeme vodivost kůže (EDA), srdeční činnost (EKG), elektronickou aktivitu svalů (EMG), mozkovou aktivitu (EEG), dechovou činnost, teplotu kůže a mnoho dalších. Využití v celé řadě oblastí od kognitivní, dopravní psychologii až po neurovědecká témata.

• Pokud chcete zpracovávat vlastní téma, pokuste se si ho sepsat a načrtnout hrubou strukturu. S tou poté oslovte školitele. Vašim školitelem může být člen naší katedry (podmínkou je minimálně Ph.D. vzdělání), nebo externí školitel, který má minimálně vzdělání Ph.D. a je uznávaným expertem v dané oblasti.

A co vás čeká u přijímacího řízení a co si vzít s sebou?

old.psych.upol.cz/studium/c-phd-studium/co-udelat-pred-prijimacim-rizenim/