Už jste slyšeli o Škole porozumění a sdílení?

13. 10. 2016 / Lucie Reichová / Rubrika: Médiím / Přečteno 1 259x

Už jste slyšeli o Škole porozumění a sdílení?

V dubnu 2015 byl při Katedře psychologie FF UP založen spolek s názvem Škola porozumění a sdílení (ŠPAS), jehož hlavním cílem je podpora pozitivního přístupu k dětem ve školách a školských zařízeních. ŠPAS vznikl a funguje díky tomu, že se tato katedra dlouhodobě zaměřuje na vzdělávání v oblasti pedagogické a školní psychologie a pedagogicko-psychologického poradenství.

Hlavním cílem spolku je vnést do škol pozitivní prožívání, sdílení a radost, a to prostřednictvím rozvíjení sociálně-emocionálního učení. Zakládající členové spolku se domnívají, že veškeré pozitivní city a s tím spojené sociální dovednosti je potřeba rozvíjet v co nejmladším věku a proto se zaměřují na děti v raném školním věku a jejich učitele. Pro ně a také pro školní psychology a další poradenské pracovníky ve školství pořádá spolek ŠPAS různé vzdělávacích akce a kurzy. Spolupracuje také s Institutem celoživotního vzdělávání FF UP, kde pořádá vzdělávací kurzy primárně preventivního programu Druhý krok, podporujícího rozvoj sociálně-emocionálních kompetencí. Pro práci s tímto programem a vzdělávání v ČR získaly zakládající členky spolku certifikáty díky spolupráci se slovenskými kolegy z Paneurópské univerzity v Bratislavě.

Více o činnosti spolu ŠPAS a jeho dalších plánech lze najít na www.spolekspas.cz.

old.psych.upol.cz/verejnosti-a-mediim/uz-jste-slyseli-o-skole-porozumeni-a-sdileni/